BIP Urzędu Miejskiego w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Uchwała Nr XXVI/295/08 Rady Miejskiej w Piszu

z dnia: 29 sierpnia 2008r.
w sprawie: uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru centrum kulturalno – rozrywkowego z placem wielofunkcyjnym


Na podstawie art. 20 w związku z art. 14 ust. 8, art.15, art.16 ust.1, art. 29, art. 34 ust.1 i art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz. 717 z 2004r. Nr 6 poz. 41, Nr 141 poz. 1492, z 2005r. Nr 113, poz. 954, Nr 130, poz. 1087, z 2006r. Nr 45, poz. 319, Nr 225, poz. 1635, z 2007r. Nr 127 poz. 880), art.18 ust. 2 pkt 5, art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591; z 2002r. Nr 23 poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 214, poz. 1806, z 2003r. Nr 80, poz. 717, Nr 162, poz. 1568, z 2004r. Nr 102, poz. 1055, Nr 116, poz. 1203, Nr 167, poz. 1759, z 2005r. Nr 172, poz. 1441, Nr 175 poz. 1457, z 2006r. Nr 17, poz. 128, Nr 181, poz. 1337, z 2007r. Nr 48 poz. 327, Nr 138 poz. 974, Nr 173 poz. 1218) Rada Miejska w Piszu uchwala, co następuje:

ROZDZIAŁ I
USTALENIA OGÓLNE
§ 1
1. Stwierdza się zgodność planu, o którym mowa w ust.2 z ustaleniami „Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Pisz”.
2. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru centrum kulturalno – rozrywkowego z placem wielofunkcyjnym dla obszaru działek nr 327/2, 328/1, 328/10, 328/3, położonych w rejonie ulicy Pionierów i ulicy Targowej w Piszu.
3. Plan obejmuje obszar działek wymienionych w ust. 2 o łącznej powierzchni około 3,51 ha. Granice planu są zgodne z Uchwałą Nr XXXVII/448/05 Rady Miejskiej w Piszu z dnia 30 czerwca 2005r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru centrum kulturalno – rozrywkowego z placem wielofunkcyjnym (teren oznaczony na rysunku Planu).
§ 2
1. Ustalenia planu przedstawiono w części tekstowej – stanowiącej treść uchwały oraz w części graficznej, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej uchwały – rysunek planu w skali 1:1000.
2. Integralną częścią uchwały są też:
1) załącznik nr 2 - rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu;
2) załącznik nr 3 - rozstrzygnięcie o sposobie realizacji oraz zasadach finansowania zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, należących do zadań własnych gminy.
§ 3
1. Na rysunku planu zawarto następujące obowiązujące ustalenia planu miejscowego:
a) granice opracowania planu,
b) linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania,
c) oznaczenia identyfikacyjne oraz przeznaczenie terenów w liniach rozgraniczających,
d) wyróżnione zasady zagospodarowania terenu: obowiązująca linia zabudowy, nieprzekraczalna linia zabudowy, istniejące drzewa do zachowania, ciąg pieszy / ścieżka rowerowa, planowana infrastruktura techniczna – stacja transformatorowa.
2. Pozostałe oznaczenia na rysunku planu stanowią informację lub zalecenia i nie są ustaleniami planu miejscowego.
§ 4
Podstawowe definicje
1. Następujące określenia w Planie oznaczają:
1) Plan (pisany dużą literą) – ustalenia zawarte w niniejszym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
2) Teren – obszar wydzielony liniami rozgraniczającymi o jednakowych zasadach zagospodarowania, którego przeznaczenie zostało określone w odpowiedniej karcie terenu, przeznaczony także pod drogi oraz zieleń.
3) Wysokość zabudowy podana w karcie terenu służy do określenia dopuszczalnego pionowego gabarytu projektowanych budynków:
a) wysokość wyrażona w metrach to pionowy, zewnętrzny wymiar budynku liczony od poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku do kalenicy, punktu zbiegu połaci dachowych lub pionowy, zewnętrzny wymiar budynku liczony od poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku do górnej krawędzi ściany zewnętrznej, gzymsu lub attyki, (nie dotyczy masztów odgromnikowych, anten, kominów, dominant i akcentów architektonicznych),
b) wysokość wyrażona w liczbie kondygnacji to dopuszczalna liczba kondygnacji nadziemnych projektowanych budynków, przy czym przez poddasze użytkowe należy rozumieć kondygnację w dachu stromym z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi.
4) Kalenica główna – najdłuższa kalenica budynku będąca krawędzią przecięcia połaci wyznaczających przeciwległe kierunki spadku,
a) w przypadku, gdy budynek posiada więcej niż jedną kalenicę o tej samej długości na różnych wysokościach względem siebie, za kalenicę główną uważa się najwyższą z nich;
b) w przypadku istnienia kilku kalenic o tej samej długości i wysokości względem siebie, za kalenicę główną uważa się tę z kalenic, której odległość od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez frontową granicę parceli jest najmniejsza.
5) Kąt nachylenia połaci dachowych – kąt pochylenia płaszczyzny połaci względem płaszczyzny poziomej ostatniego stropu; dach spełniający wymóg w zakresie kąta nachylenia dachu musi przekrywać minimum 75% powierzchni rzutu poziomego najwyższej kondygnacji budynku i musi posiadać minimum dwa kierunki spadku; kąt nachylenia dachu nie odnosi się do elementów takich jak: lukarny, zadaszenia wejść, werand, tarasów, zadaszenia ogrodów zimowych.
6) Linie zabudowy określone Planem nie dotyczą okapów i gzymsów, balkonów, loggi, wykuszy, podokienników, zadaszeń, ryzalitów, przedsionków, tarasów, schodów zewnętrznych, pochylni, ramp i części podziemnych obiektów budowlanych, które mogą być wysunięte przed wyznaczoną linię zabudowy z uwzględnieniem wymogów przepisów odrębnych. Linie zabudowy nie dotyczą kontenerowych stacji transformatorowych, których lokalizacja powinna być zgodna z przepisami prawa budowlanego.
a) obowiązująca linia zabudowy - linia, ograniczająca obszar, na którym dopuszcza się wznoszenie budynków oraz – określonych w ustaleniach Planu – budowli, na której Plan ustala konieczność zlokalizowania minimum 60% szerokości frontowej ściany budynku,
b) nieprzekraczalna linia zabudowy – linia, ograniczająca obszar, na którym dopuszcza się wznoszenie budynków oraz – określonych w ustaleniach Planu – budowli.
7) Powierzchnia biologicznie czynna – to grunt rodzimy pokryty roślinnością oraz woda powierzchniowa na działce budowlanej, a także 50% sumy nawierzchni tarasów i stropodachów, urządzonych jako stałe trawniki lub kwietniki na podłożu zapewniającym ich naturalną wegetację, o powierzchni nie mniejszej niż 10 m2.
8) Powierzchnia zabudowy - dopuszczona na danej działce budowlanej lub terenie określona jest stosunkiem powierzchni zabudowy do powierzchni działki budowlanej lub terenu objętego inwestycją, wyrażonym w procentach.
9) Wymagania parkingowe – to wymagana minimalna liczba miejsc postojowych, którą należy zapewnić na terenie objętym inwestycją lub w inny sposób, jeżeli został określony w karcie terenu.
10) Miejsca postojowe - miejsca postojowe dla samochodów na powierzchni terenu (usytuowane na parkingach), w garażach (wbudowanych lub wolno stojących) lub wiatach.
11) Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art.36 ust.4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – stawka określona w stosunku procentowym do wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem planu miejscowego, będąca podstawą do określenia jednorazowej opłaty wnoszonej na rzecz gminy na zasadach określonych w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
2. Pozostałe pojęcia użyte w niniejszej uchwale zgodne są z definicjami określonymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) oraz w rozporządzeniach wykonawczych do w/w ustawy.

ROZDZIAŁ II
OGÓLNE ZASADY ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU
§ 5
Przeznaczenie terenu
1. Ustala się podział obszaru objętego Planem na 18 terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi, oznaczonych symbolami cyfrowymi od 1 do 18 i ich przeznaczenie oznaczone symbolami literowymi zgodnie z poniższą klasyfikacją:
1) USŁUGI
UK,US – teren usług kultury, sportu i rekreacji,
UC – teren usług komercyjnych,
2) ZIELEŃ
ZI – teren zieleni izolacyjno – krajobrazowej,
3) KOMUNIKACJA
KDL 1/2 – teren drogi publicznej lokalnej (1 jezdnia/2 pasy ruchu),
KDD 1/2 – teren drogi publicznej dojazdowej (1jezdnia/2 pasy ruchu),
KDD 1/1 – teren drogi publicznej dojazdowej (1jezdnia/1 pas ruchu),
KDW – teren drogi wewnętrznej,
KDX – teren publicznego ciągu pieszego,
Ks – teren obsługi komunikacji (parking),
4) INFRASTRUKTURA TECHNICZNA
K – teren urządzeń kanalizacji sanitarnej (przepompownia).
2. Na każdym terenie Planu dopuszcza się lokalizację małych obiektów infrastruktury technicznej obsługujących obszar Planu oraz sieci podziemnych infrastruktury technicznej oraz dokonywanie wydzieleń geodezyjnych dla sieci i urządzeń infrastruktury technicznej.
3. Na każdym terenie Planu zakazuje się lokalizacji masztów i stacji bazowych telefonii komórkowej.
§ 6
Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego
Ustala się następujące zasady:
1) Kształtowanie struktury przestrzennej z uwzględnieniem:
a) istniejącego zagospodarowania, w tym ochrony sąsiednich terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej przed uciążliwym oddziaływaniem hałasu w czasie organizowania imprez kulturalno – rozrywkowych,
b) wykorzystania walorów położenia terenów przy rzece Pisie i parku publicznym na rozwój usług obsługujących ruch turystyczny,
c) zakazów, dopuszczeń i ograniczeń w zagospodarowaniu terenu wynikających z racji sąsiedztwa obszaru objętego Planem (od północy) z linią kolejową relacji Szczytno – Ełk,
d) kształtowania intensywności, gabarytów oraz formy zabudowy centrum kulturalno – rozrywkowego z placem wielofunkcyjnym jako dominanty przestrzennej i architektonicznej w dostosowaniu do walorów krajobrazowych obszaru,
e) wyznaczenia terenów usług komercyjnych o funkcji uzupełniającej w stosunku do centrum kulturalno – rozrywkowego oraz usług innych (głównie z zakresu gastronomii i usług turystyki: pensjonaty i hotele).
2) Zasada kompleksowości realizacji nowych elementów struktury przestrzennej wymaga zintegrowanego projektowania zabudowy i zagospodarowania terenów w celu kreacji spójnego w wyrazie architektonicznym i funkcjonalnym zamierzenia budowlanego. Zaleca się wyłonienie projektu zabudowy i zagospodarowania terenu o symbolu 1.UK,US w drodze konkursu.
§ 7
Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego
1. Obszar Planu nie znajduje się na terenie podlegającym ochronie prawnej w zakresie ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu (na podstawie przepisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska t.j. Dz. U. z 2008r. Nr 25, poz. 150).
2. Obszar Planu znajduje się w granicach Głównego Zbiornika Wód Podziemnych nr 215 – „Subniecka Warszawska”.
3. W granicach Planu ustala się dodatkowo następujące kierunki kształtowania i ochrony środowiska:
1) ochrona i zachowanie istniejących drzew (nie dotyczy topól) wraz z wprowadzeniem nowych nasadzeń drzew i krzewów; w wypadku niezbędnej wycinki drzew wynikającej z ich złego stanu sanitarnego lub planowanego zagospodarowania terenu, ustala się wymóg wprowadzenia nowych nasadzeń drzew o gatunkach zgodnych z miejscowymi warunkami siedliskowymi;
2) przebudowa drzewostanu topolowego wzdłuż ul. Pionierów i nasypu kolejowego,
3) wprowadzanie obowiązku nowych zadrzewień i zakrzewień zgodnych z miejscowymi warunkami siedliskowymi jedynie w formie grup drzew i krzewów,
4) zalecane wprowadzenie szpaleru drzew o funkcji zieleni izolacyjno – krajobrazowej wzdłuż ul. Targowej, na odcinku wskazanym na rysunku Planu,
5) oddzielenie kanalizacji deszczowej od kanalizacji sanitarnej oraz wyposażenie obydwu sieci w niezbędne urządzenia podczyszczające,
6) zagospodarowanie wód opadowych z dachów obiektów kubaturowych i ich wtórne wykorzystanie do nawodnienia trawników czy zieleńców.
§ 8
Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków lub dóbr kultury współczesnej
Na obszarze Planu nie występują obiekty dziedzictwa kulturowego i zabytków lub dóbr kultury współczesnej podlegające ochronie prawnej (na podstawie przepisów odrębnych).
§ 9
Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych
1. Na obszarze Planu ustala się układ przestrzeni ogólnodostępnych składających się z:
1) publicznego układu komunikacji samochodowej i pieszej:
a) istniejącego odcinka drogi powiatowej (ul. Pionierów) – klasa: droga lokalna (L) – połączenie miasta z promenadą zlokalizowaną wzdłuż rzeki Pisy,
b) publicznych dróg dojazdowych oznaczonych na rysunku planu symbolem KDD: 11.KDD1/2 – istniejąca ulica Targowa i 12.KDD1/1 – planowana ulica,
c) istniejącej drogi wewnętrznej oznaczonej na rysunku planu symbolem KDW,
d) istniejących i planowanych publicznych ciągów pieszych oznaczonych symbolem KDX,
2) planowanego publicznego placu wielofunkcyjnego na terenie o symbolu 1.UK,US.
2. Dla obszarów przestrzeni publicznych obejmujących drogi, ulice, ciągi piesze i place:
a) dopuszcza się lokalizację obiektów małej architektury o jednakowym wyrazie architektonicznym na danym terenie,
b) dopuszcza się lokalizację typowych urządzeń wyposażenia technicznego dróg, w tym przystanków i zatok autobusowych, rozmównic telefonicznych itp.,
c) zakazuje się umieszczania wielkoformatowych nośników reklamowych na terenie pasa drogowego,
d) dopuszcza się lokalizację słupów reklamowych o jednakowej formie architektonicznej na danym terenie,
e) wyklucza się lokalizacje obiektów tymczasowych (nie dotyczy sezonowych i okolicznościowych straganów),
f) dopuszcza się lokalizację małych obiektów infrastruktury technicznej obsługujących obszar Planu oraz sieci podziemnych infrastruktury technicznej,
g) dopuszcza się lokalizację zieleni.
§ 10
Ustalenia dotyczące zagospodarowania obszarów i obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym terenów górniczych, terenów narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych
1. Na obszarze objętym Planem nie ustala się terenów górniczych.
2. Na obszarze objętym Planem nie występują obszary zagrożone osuwaniem się mas ziemnych.
3. Na obszarze objętym Planem nie występują obszary zagrożone powodzią (obszary bezpośredniego zagrożenia powodzią). Ze względu na bliskie położenie terenu planu względem rzeki Pisy, posadowienie budynków należy projektować uwzględniając maksymalny poziom piętrzenia jeziora Roś i rzeki Pisy.
4. Ochrona otoczenia obszaru kolejowego (terenu zamkniętego) na podstawie Ustawy z dnia 28 marca 2003r o transporcie kolejowym (Dz. U. z 2007r. Nr 16, poz. 94 z późn. zm.)
§ 11
Zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości
1. Nie ustala się szczegółowych zasad i warunków scalania i podziału nieruchomości dokonywanych w trybie określonym w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. (Dz.U. z 2004 Nr 261 poz.2603 z późn. zm.).
2. Szczegółowe zasady dokonywania podziałów geodezyjnych nieruchomości położonych na obszarze opracowania Planu określono w kartach poszczególnych terenów w § 16 ust.1 pkt.9, ust.2 pkt.9, ust.3 pkt.9, ust.4 pkt.9, ust.5 pkt.9, ust.6 pkt.9.
3. Ustalone w Planie zasady podziału terenów nie dotyczą wydzieleń geodezyjnych dla sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, których można dokonywać niezależnie od przyjętych w Planie ustaleń, zgodnie z przepisami odrębnymi.
4. Dopuszcza się na terenie zabudowanym wydzielenie mniejszej działki, niż przewiduje Plan na poszerzenie drogi, zgodnie z przepisami odrębnymi.
§ 12
Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji
1. Powiązanie komunikacyjne obszaru planu z układem komunikacyjnym miasta Pisz stanowi istniejąca droga powiatowa - ulica Pionierów (klasy L) częściowo przebiegająca przez obszar Planu.
2. Ustala się, że obsługa komunikacyjna obszaru Planu oparta jest głównie o istniejący system drogowy uzupełniony projektowanymi odcinkami ulic i ciągów pieszych, do których należą:
a) istniejący odcinek ulicy Pionierów oznaczony symbolem 10.KDL1/2 – droga lokalna,
b) istniejące i projektowane drogi dojazdowe (gminne) połączone z ul. Pionierów: ul. 6Targowa w istniejącym i częściowo zmienionym przebiegu jezdni, oznaczona symbolem 11.KDD1/2 i projektowana ulica jednokierunkowa o symbolu 12.KDD1/1 – zapewniające obsługę komunikacyjną obszaru Planu i sąsiedniej zabudowy mieszkaniowej,
c) istniejąca droga wewnętrzna o przeznaczeniu odpowiadającemu ciągom pieszo – jezdnym, oznaczona symbolem 14.KDW - dla obsługi komunikacyjnej przylegającej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej,
d) istniejący publiczny ciąg pieszy oznaczony symbolem 13.KDX oraz projektowane publiczne ciągi piesze oznaczone symbolami: 15.KDX, 16.KDX, 17.KDX i 18.KDX.
3. Na terenach transportu drogowego i komunikacji pieszej dopuszcza się obiekty stanowiące tradycyjne wyposażenie ulic, np.: kioski z prasą, budki telefoniczne, nośniki reklamowe, w tym również na lokalizacjach tymczasowych, chyba, że regulacje w karcie terenu stanowią inaczej.
4. Budowa nowych zjazdów, urządzeń infrastruktury, nawierzchni itp. na warunkach ustalonych przez zarządcę drogi.
5. W liniach rozgraniczających ulic i dróg należy przewidzieć budowę hydrantów przeciwpożarowych.
6. Ustala się tereny obsługi komunikacyjnej (parkingi publiczne – częściowo istniejące) oznaczone symbolami: 6.Ks, 7.Ks i 8.Ks – dla zaspokojenia potrzeb parkingowych ruchu turystycznego oraz potrzeb centrum kulturalno – rozrywkowego wraz z placem wielofunkcyjnym na terenie o symbolu 1.UK,US.
7. Ustala się wskaźniki parkingowe do obliczania zapotrzebowania inwestycji na miejsca postojowe dla samochodów osobowych:
Lp. Rodzaj funkcji Podstawa odniesienia Minimalny wskaźnik miejsc postojowych
1. Restauracje, kawiarnie, bary, biura, poczty, banki, gabinety lekarskie, kancelarie adwokackie itp. 100 miejsc konsumpcyjnych 20
10 osób zatrudnionych 2
2. Pensjonaty, hotele itp. 1 pokój gościnny/hotelowy 1
3. Kina, sale widowiskowe, amfiteatry itp 100 miejsc siedzących 15
4. Obiekty muzealne i wystawowe itp. 1000 m2 pow. użytkowej 16
5. Baseny pływackie, siłownia, inne obiekty sportu i rekreacji 100 m2 powierzchni użytkowej 6
8. Miejsca parkingowe, o których mowa w ust. 7, należy rozmieszczać w obrębie działki budowlanej wyróżnionej dla budynków obsługiwanych lub terenu objętego inwestycją, chyba, że regulacje w karcie terenu stanowią inaczej.
§ 13
Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej
1. Zaopatrzenie w wodę: z istniejącej sieci wodociągowej.
2. Odprowadzanie ścieków sanitarnych: do istniejącego układu kanalizacyjnego,
3. Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych: do sieci kanalizacji deszczowej, do istniejącego kanału w ul. Wojska Polskiego. Wody opadowe odprowadzane z parkingów należy oczyszczać poprzez redukcję substancji ropopochodnych zgodnie z przepisami odrębnymi.
4. Zaopatrzenie w energię elektryczną: z sieci energetycznej:
a) budowa odcinka linii energetycznej 15 kV od istniejącej linii zasilającej stację transformatorową „Piekarnia” do obszaru objętego Planem oraz budowa na terenie Planu stacji transformatorowej 15/0,4 kV,
b) ostateczna ilość i lokalizacja stacji transformatorowych oraz typ linii SN i nn zależeć będą od zapotrzebowania mocy przez właścicieli poszczególnych obiektów;
c) lokalizację nowych linii energetycznych należy przewidywać na terenach ogólnodostępnych; projektowane stacje należy lokalizować na wydzielonych działkach;
d) w przypadku kolizji projektowanych obiektów z urządzeniami energetycznymi należy je przebudować i dostosować do projektowanego zagospodarowania przestrzennego zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami,
e) przebudowa istniejących sieci elektroenergetycznych SN i nN może być wykonana staraniem właściciela terenu, po uzyskaniu warunków przebudowy sieci od zarządcy sieci (przebudowa dotyczy nie tylko zmian tras linii elektroenergetycznych, lecz również wykonania odpowiednich uziemień i obostrzeń),
f) zagospodarowanie pasów ochronnych o szerokości 15 metrów (po 7,5 m od osi linii) od istniejących i projektowanych napowietrznych linii SN 15 kV winno być uzgodnione z właścicielem sieci.
5. Zaopatrzenie w ciepło:
a) z istniejącej sieci cieplnej,
b) lub lokalna kotłownia obsługująca zespół planowanych obiektów na poszczególnych terenach Panu,
c) lub zastosowanie pompy (pomp) ciepła dla poszczególnych obiektów,
d) na wszystkich terenach wyklucza się stosowanie węgla do wytwarzania ciepła.
6. Gospodarka odpadami: wywóz odpadów komunalnych stałych w sposób zorganizowany na składowisko odpadów komunalnych.
7. Telekomunikacja:
a) linie telekomunikacyjne w granicach Planu należy projektować jako podziemne z rozprowadzeniem na terenach przeznaczonych pod ciągi komunikacyjne oraz teren zieleni,
b) dopuszcza się lokalizację sieci i urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej na terenach przeznaczonych pod zabudowę,
c) w przypadku kolizji projektowanych obiektów z istniejącymi urządzeniami telekomunikacyjnymi należy je przebudować i dostosować do projektowanego zagospodarowania przestrzennego zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami przebudowy,
d) zakazuje się lokalizacji masztów i stacji bazowych telefonii komórkowej.
§ 14
Sposoby i terminy tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów
Nie ustala się sposobów i terminów tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów położonych na obszarze opracowania planu.
§ 15
Stawki procentowe, na podstawie których ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, dla poszczególnych terenów, których wartość wzrosła w związku z uchwaleniem Planu wynosi 30%.

ROZDZIAŁ III
USTALENIA SZCZEGÓŁOWE
§ 16
Ustalenia szczegółowe Planu dla poszczególnych terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi są następujące:
1.
KARTA NR 1 1.UK,US

1) NUMER TERENU: – 1 2) POWIERZCHNIA: 1,15 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
UK,US - teren usług kultury, sportu i rekreacji (centrum kulturalno – rozrywkowe z placem wielofunkcyjnym i amfiteatrem)
A) Dopuszczalne funkcje i obiekty, formy zagospodarowania i urządzenia terenu:
centrum kulturalno – rozrywkowe z placem wielofunkcyjnym i amfiteatrem, obiekt widowiskowo – sportowy, park rozrywki i wypoczynku, obiekty i urządzenia sportowe.
B) Ustalenia dodatkowe:
a) w obrębie terenu dopuszcza się:
- lokalizację obiektów i urządzeń związanych z funkcją podstawową (drogi wewnętrzne, dojazdy, miejsca postojowe, przejścia piesze, zieleń, elementy małej architektury, zieleń urządzona, tereny i urządzenia sportowe, ekrany ochrony akustycznej, itp.),
- lokalizację obiektów służących reklamie o jednakowej formie architektonicznej i estetycznej,
- lokalizację obiektów i urządzeń wynikających z przepisów obrony cywilnej,
b) w obrębie terenu wyklucza się:
- lokalizację funkcji mieszkalnej,
- lokalizację garaży, budynków gospodarczych, obiektów tymczasowych oraz innych obiektów degradujących walory estetyczne otoczenia,
- lokalizację przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, wymagających obligatoryjnie sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, w świetle przepisów dotyczących ochrony środowiska.
4) ZASADY KSZTAŁTOWANIA ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU:
a) dopuszczalna wysokość budynków:
- dla centrum kulturalno – rozrywkowego, obiektu widowiskowo – sportowego, parku rozrywki i wypoczynku, obiektów sportowych – do 18 m,
- dla amfiteatru – nie ustala się,
- dla obiektów reklamowych i masztów reklamowych – do 23 m (z wyłączeniem tablic reklamowych, których wysokość nie powinna przekraczać wysokości budynku, na którym jest zlokalizowana),
- dopuszcza się podpiwniczenie budynków.
b) rodzaj dachu:
- geometria dachu - nie ustala się,
- w zespole zabudowy należy zachować spójną geometrię dachów.
c) nieprzekraczalne linie zabudowy: nie ustala się.
d) powierzchnia zabudowy – do 35% powierzchni terenu objętego inwestycją,
e) powierzchnia biologicznie czynna – minimum 15% powierzchni terenu objętego inwestycją,
f) inne wymagania:
- zabudowa centrum kulturalno – rozrywkowego, obiektu widowiskowo – sportowego, parku rozrywki i wypoczynku powinna pod względem architektonicznym i przestrzennym stanowić eksponowaną dominantę w krajobrazie.
5) SZCZEGÓLNE WARUNKI ZAGOSPODAROWANIA TERENU:
A) zabudowa i zagospodarowanie terenu mogą powstać wyłącznie w formie zorganizowanego procesu inwestycyjnego, którego celem jest uzyskanie spójnego funkcjonalnie i kompozycyjnie zagospodarowania obszaru, a którego minimalny zakres przestrzenny musi obejmować co najmniej teren o symbolu 1.UK,US. Minimalny zakres musi zawierać:
a) opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej zabudowy i zagospodarowania całego obszaru, która stanowi podstawę do dalszych prac projektowych, zawierającej co najmniej:
- układ wewnętrznych dojazdów i przejść pieszych,
- ewentualny podział na działki budowlane,
- usytuowanie budynków i urządzeń,
- charakterystyczne rzędne ulic i posadowienia budynków, zasady ukształtowania terenu, elementy terenowe jak schody, pochylnie, skarpy, mury oporowe, ekrany ochrony akustycznej itp.,
- przebieg głównych sieci i lokalizację urządzeń infrastruktury technicznej,
- architektoniczną koncepcję projektowanej zabudowy,
- w razie potrzeby zasady etapowania realizacji zabudowy i zagospodarowania obszaru,
- opracowanie projektu budowlanego wspólnego dla całego terenu o symbolu 1.UK,US lub odrębnych projektów dla wydzielonych etapów, które muszą być zgodne z w/w koncepcją,
b) opracowanie projektów i realizację obsługujących obszar dróg wewnętrznych, ciągów pieszych i uzbrojenia inżynieryjnego w sposób kompleksowy,
B) należy wykonać ciągi piesze, oznaczone symbolicznie na rysunku planu, łączące wydzielone tereny ciągów pieszych o symbolach 16.KDX z 17.KDX oraz 18.KDX z 15.KDX,
C) zaleca się wyłonienie w drodze konkursu projektu zabudowy i zagospodarowania terenu o symbolu 1.UK,US wraz z terenem o symbolu 7.Ks i terenami ciągów pieszych o symbolach 17.KDX i 18.KDX oraz projektu architektonicznego planowanej zabudowy,
D) w przypadku lokalizacji parkingu terenowego o liczbie miejsc postojowych powyżej 60, powierzchnia biologicznie czynna powinna stanowić minimum 10% powierzchni terenu zagospodarowanego jako parking; powierzchnię biologicznie czynną na parkingu można włączyć do bilansu ogólnej powierzchni biologicznie czynnej na terenie objętym inwestycją.
6) ZASADY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ I OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ:
a) obsługa komunikacyjna: w oparciu o drogi o symbolach: 10.KDL1/2 (dojazd przez teren o symbolu 7.Ks), 12.KDD1/1 (dojazd przez teren o symbolu 6.Ks) oraz w oparciu o drogę o symbolu 11.KDD1/2 (dojazd przez teren o symbolach 6.Ks lub 5.ZI),
b) należy uwzględnić wymagane przepisami szczególnymi drogi przeciwpożarowe,
c) wymagania parkingowe: zgodnie z § 12 ust.7, dopuszcza się uwzględnienie miejsc postojowych zlokalizowanych na terenach o symbolach 6.Ks i 7.Ks w bilansie miejsc parkingowych dla terenu o symbolu 1.UK,US,
d) zaopatrzenie w wodę: z sieci wodociągowej,
e) odprowadzanie ścieków sanitarnych: do sieci kanalizacji sanitarnej,
f) odprowadzanie wód opadowych i roztopowych:
- do sieci kanalizacji deszczowej, wody opadowe odprowadzane z ulic i parkingów należy oczyszczać poprzez redukcję substancji ropopochodnych,
- wody opadowe z dachów – zaleca się wtórne wykorzystywanie tych wód do mycia posadzek, spłukiwania ustępów, utrzymania zieleni itp.
g) zaopatrzenie w energię elektryczną: z sieci elektroenergetycznej na podstawie warunków określonych przez zarządcę sieci,
h) zaopatrzenie w ciepło: z istniejącej sieci cieplnej lub lokalnej kotłowni obsługującej wszystkie planowane obiekty na terenie o symbolu 1.UK,US,
i) gospodarka odpadami: zgodnie z przepisami ogólnymi;
j) pozostałe warunki określono w § 13.
7) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU:
a) prowadzona działalność usługowa musi spełniać wymogi obowiązujących przepisów szczególnych w zakresie ochrony środowiska (w tym w zakresie ochrony wód powierzchniowych i podziemnych oraz hałasu);
b) przy projektowaniu budynków należy stosować rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne zapewniające zabezpieczenie przed uciążliwym oddziaływaniem hałasu i drgań od linii kolejowej; zastosowane zabezpieczenia powinny zmniejszać te uciążliwości poniżej poziomów dopuszczalnych określonych w przepisach odrębnych,
c) w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych należy wykonać odpowiednie zabezpieczenia akustyczne,
d) pozostałe zasady ochrony zgodnie z § 7 ust.3.
8) USTALENIA DOTYCZĄCE ZAGOSPODAROWANIA OBSZARÓW I OBIEKTÓW PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym narażonych na niebezpieczeństwo powodzi:
- ze względu na bliskie położenie terenu względem rzeki Pisy, posadowienie budynków należy projektować uwzględniając maksymalny poziom piętrzenia jeziora Roś i rzeki Pisy.
9) SZCZEGÓŁOWE ZASADY PODZIAŁU NIERUCHOMOŚCI:
- dopuszcza się scalanie i podział terenu pod warunkiem objęcia procedurą podziału całego terenu o symbolu 1.UK,US, za wyjątkiem wydzieleń geodezyjnych dla sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, których można dokonywać niezależnie.
10) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH:
a) ustala się lokalizację placu wielofunkcyjnego dla organizacji lokalnych imprez kulturalno – rozrywkowych o minimalnej powierzchni 4 000 m2,
b) plac wyłączony z ruchu kołowego, dopuszcza się wjazd na teren placu wyłącznie dla służb uprzywilejowanych,
c) z placu dopuszcza się lokalizację wyłącznie wejść do budynków zlokalizowanych na terenach przylegających do placu,
d) na terenie placu wyklucza się lokalizację urządzeń technicznych (trafostacje, przepompownie ścieków, zbiorniki gazu, itp.),
e) zakaz stosowania ogrodzeń z prefabrykowanych elementów betonowych,
f) pozostałe warunki określono w § 9 ust.2.

2.
KARTA NR 2 2.UC

1) NUMER TERENU: – 2 2) POWIERZCHNIA: 0,51 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
UC - usługi komercyjne z zakresu usług gastronomii i usług turystyki (pensjonaty, hotele) oraz usługi towarzyszące i uzupełniające zabudowę i zagospodarowanie terenu o symbolu 1.UK,US
A) Dopuszczalne funkcje i obiekty, formy zagospodarowania i urządzenia terenu:
a) usługi komercyjne z zakresu usług gastronomii, usług turystyki (pensjonaty i hotele) oraz usług towarzyszących i uzupełniających zabudowę i zagospodarowanie terenu o symbolu 1.UK,US z zakresu kultury, turystyki, sportu i rekreacji,
b) od strony ul. Pionierów w parterze budynków usługowych wymagane są usługi gastronomii
B) Ustalenia dodatkowe:
a) w obrębie terenu dopuszcza się:
- lokalizację obiektów i urządzeń związanych z funkcją podstawową (drogi wewnętrzne, dojazdy, miejsca postojowe, przejścia piesze, zieleń, elementy małej architektury, place zabaw dla dzieci, tereny i urządzenia sportowe, ekrany ochrony akustycznej, itp.),
- lokalizację obiektów służących reklamie o jednakowej formie architektonicznej i estetycznej,
- lokalizację obiektów i urządzeń wynikających z przepisów obrony cywilnej,
b) w obrębie terenu wyklucza się:
- lokalizację funkcji mieszkaniowej,
- lokalizację stacji paliw,
- lokalizację warsztatów: napraw samochodów (mechanicznych, elektrycznych, lakierniczych, wulkanizacji, itp.), stolarskich, ślusarskich, tartaków, wszelkich usług związanych ze składowaniem, segregacją, odzyskiem, unieszkodliwianiem lub przetwarzaniem odpadów i innych usług uciążliwych oraz niepasujących do charakteru reprezentatywnej przestrzeni publicznej miasta,
- lokalizację wolno stojących garaży, obiektów tymczasowych oraz innych obiektów degradujących walory estetyczne otoczenia,
- lokalizację przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, wymagających obligatoryjnie sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, w świetle przepisów dotyczących ochrony środowiska.
4) ZASADY KSZTAŁTOWANIA ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU:
a) dopuszczalna wysokość budynków:
- do 12 m , od 2 do 3 kondygnacji nadziemnych (w tym poddasze użytkowe),
- dopuszcza się podpiwniczenie budynków, maksymalna wysokość poziomu posadzki parteru 1,5 m powyżej poziomu terenu.
b) rodzaj dachu:
- dach dwu lub wielospadowy o kącie nachylenia połaci dachowych 40º – 45º,
- wysokość okapu do 8 m, w pierzei zabudowy należy zachować jednakową wysokość okapu z tolerancją do 0,5 m,
- dopuszcza się wykonanie w dachu okien połaciowych, lukarn, naczółków i facjat,
- kalenica główna równoległa do elewacji frontowej,
- pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa w kolorze ceglastym.
c) linie zabudowy:
- obowiązująca linia zabudowy w odległości 10 m od linii rozgraniczających z drogą o symbolu 10.KDL1/2 (ul. Pionierów) oraz w odległości 5 m od linii rozgraniczających z terenem o symbolu 1.UK,US i ciągiem pieszym o symbolu 17.KDX,
- nieprzekraczalna linia zabudowy w odległości 6 m od linii rozgraniczających z drogą o symbolu 12.KDD1/1 i w odległości 4 m od linii rozgraniczających z ciągiem pieszym o symbolu 16.KDX,
d) powierzchnia zabudowy:
- dla zabudowy wolno stojącej i bliźniaczej do 35% powierzchni działki budowlanej,
- dla zabudowy szeregowej do 50% powierzchni działki budowlanej,
e) powierzchnia biologicznie czynna: minimum 25% powierzchni terenu objętego inwestycją,
f) inne wymagania:
- stosowanie stolarki o symetrycznych podziałach,
- zaleca się lokalizację akcentu architektonicznego w miejscu wskazanym na rysunku Planu,
- zaleca się wykorzystanie gminnych koncepcji architektonicznych przy sporządzaniu projektów budowlanych,
- przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę projekt budowlany należy uzgodnić z Burmistrzem Pisza.
5) SZCZEGÓLNE WARUNKI ZAGOSPODAROWANIA TERENU:
a) w przypadku lokalizacji parkingu terenowego dla co najmniej 10 pojazdów samochodowych, wprowadzenie zieleni wysokiej w proporcji co najmniej 1 drzewo na 10 miejsc postojowych,
b) ustala się teren urządzeń elektroenergetycznych (stacja transformatorowa) o powierzchni nie mniejszej niż 50 m2, oznaczony symbolem E w obrębie terenu o symbolu 2.UC, którego lokalizacja i wielkość mogą być zmienione w uzgodnieniu z instytucją eksploatującą urządzenia elektroenergetyczne; w przypadku włączenia terenu oznaczonego symbolem E do terenu o symbolu 2.UC, teren podlega ustaleniom obowiązującym dla tego terenu.
6) ZASADY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ I OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ:
a) obsługa komunikacyjna: w oparciu o drogi o symbolach: 10.KDL1/2 (ul. Pionierów) i 12.KDD1/1,
b) należy uwzględnić wymagane przepisami szczególnymi drogi przeciwpożarowe,
c) wymagania parkingowe:
- dla usług gastronomii – nie ustala się;
- dla pozostałej zabudowy – wymagania parkingowe zgodnie z § 12 ust.7,
d) zaopatrzenie w wodę: z sieci wodociągowej,
e) odprowadzanie ścieków sanitarnych: do sieci kanalizacji sanitarnej,
f) odprowadzanie wód opadowych i roztopowych:
- z dachów budynków – na terenie działki,
- z parkingów i nawierzchni utwardzonych - do sieci kanalizacji deszczowej,
g) zaopatrzenie w energię elektryczną: z sieci elektroenergetycznej na podstawie warunków określonych przez zarządcę sieci,
h) zaopatrzenie w ciepło: z istniejącej sieci cieplnej lub lokalnej kotłowni obsługującej wszystkie planowane obiekty na terenie o symbolu 2.UC lub zastosowanie pompy (pomp) ciepła dla poszczególnych obiektów lub w oparciu o inne nieemisyjne lub niskoemisyjne nośniki energii,
i) gospodarka odpadami: zgodnie z przepisami ogólnymi,
j) pozostałe warunki określono w § 13.
7) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU:
a) prowadzona działalność usługowa musi spełniać wymogi obowiązujących przepisów szczególnych w zakresie ochrony środowiska (w tym w zakresie ochrony wód powierzchniowych i podziemnych oraz hałasu);
b) zakres uciążliwości obiektów lub prowadzonej działalności nie może powodować przekroczenia standardów jakości środowiska na sąsiednich terenach, zasięg uciążliwości winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi, winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami,
c) przy projektowaniu budynków należy stosować rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne zapewniające zabezpieczenie przed uciążliwym oddziaływaniem hałasu i drgań od linii kolejowej; zastosowane zabezpieczenia powinny zmniejszać te uciążliwości poniżej poziomów dopuszczalnych określonych w przepisach odrębnych,
d) wskazana przebudowa istniejącego drzewostanu topolowego,
e) pozostałe zasady ochrony zgodnie z § 7 ust.3.
8) USTALENIA DOTYCZĄCE ZAGOSPODAROWANIA OBSZARÓW I OBIEKTÓW PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym narażonych na niebezpieczeństwo powodzi:
a) teren o symbolu 2.UC od północy sąsiaduje z terenami kolei - zagospodarowanie terenu powinno uwzględniać przepisy ustawy o transporcie kolejowym,
b) ze względu na bliskie położenie terenu względem rzeki Pisy, posadowienie budynków należy projektować uwzględniając maksymalny poziom piętrzenia jeziora Roś i rzeki Pisy.
9) SZCZEGÓŁOWE ZASADY PODZIAŁU NIERUCHOMOŚCI:
a) dopuszcza się scalanie i podział terenu pod warunkiem objęcia procedurą podziału całego terenu o symbolu 2.UC, za wyjątkiem wydzieleń geodezyjnych dla sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, których można dokonywać niezależnie,
b) minimalna powierzchnia działki budowlanej:
- zabudowa wolno stojąca i bliźniacza: 450 m2,
- zabudowa szeregowa: 250 m2,
c) minimalna szerokość frontu działki (nie dotyczy działek narożnych):
- zabudowa wolno stojąca i bliźniacza: 15 m,
- zabudowa szeregowa: 8 m,
d) kąt położenia granic działek w stosunku do pasa drogowego: 75º - 110º (nie dotyczy działek narożnych).
10) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH:
a) zakaz grodzenia nieruchomości od strony terenu o symbolu 1.UK,US,
b) zakaz stosowania ogrodzeń z prefabrykowanych elementów betonowych,
c) pozostałe warunki określono w § 9 ust.2.

3.
KARTA NR 3 3.UC 4.UC

1) NUMER TERENU: – 3 2) POWIERZCHNIA: 0,32 ha
4 0,10 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
UC - usługi komercyjne z zakresu usług gastronomii i usług turystyki (pensjonaty, hotele) oraz inne usługi nieuciążliwe o charakterze centrotwórczym
A) Dopuszczalne funkcje i obiekty, formy zagospodarowania i urządzenia terenu:
a) usługi komercyjne z zakresu usług gastronomii, usług turystyki (pensjonaty i hotele),
b) inne usługi nieuciążliwe o charakterze centrotwórczym sprzyjające funkcjonowaniu placu publicznego i tworzeniu przestrzeni aktywności publicznej,
c) dopuszcza się włączenie terenu o symbolu 4.UC do terenu o symbolu 1.UK,US, wówczas teren o symbolu 4.UC podlega ustaleniom obowiązującym dla terenu o symbolu 1.UK,US.
B) Ustalenia dodatkowe:
a) w obrębie terenu dopuszcza się:
- lokalizację obiektów i urządzeń związanych z funkcją podstawową (wiaty, miejsca postojowe, przejścia piesze, zieleń, elementy małej architektury itp.),
- lokalizację obiektów służących reklamie o jednakowej formie architektonicznej i estetycznej,
- lokalizację obiektów i urządzeń wynikających z przepisów obrony cywilnej,
b) w obrębie terenu wyklucza się:
- lokalizację funkcji mieszkaniowej,
- lokalizację stacji paliw,
- lokalizację warsztatów: napraw samochodów (mechanicznych, elektrycznych, lakierniczych, wulkanizacji, itp.), stolarskich, ślusarskich, tartaków, wszelkich usług związanych ze składowaniem, segregacją, odzyskiem, unieszkodliwianiem lub przetwarzaniem odpadów i innych usług uciążliwych oraz niepasujących do charakteru reprezentatywnej przestrzeni publicznej miasta,
- lokalizację wolno stojących garaży, obiektów tymczasowych oraz innych obiektów degradujących walory estetyczne otoczenia,
- lokalizację przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, wymagających obligatoryjnie sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, w świetle przepisów dotyczących ochrony środowiska.
4) ZASADY KSZTAŁTOWANIA ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU:
a) dopuszczalna wysokość budynków:
- do 12 m , od 2 do 3 kondygnacji nadziemnych (w tym poddasze użytkowe),
- dopuszcza się podpiwniczenie budynków, maksymalna wysokość poziomu posadzki parteru 1,5 m powyżej poziomu terenu.
b) rodzaj dachu:
- dach dwu lub wielospadowy o kącie nachylenia połaci dachowych 40º – 45º,
- wysokość okapu w przedziale 5 m – 8 m,
- dopuszcza się wykonanie w dachu okien połaciowych, lukarn, naczółków i facjat,
- kalenica główna równoległa do elewacji frontowej,
- pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa w kolorze ceglastym.
c) linie zabudowy:
- obowiązująca linia zabudowy w odległości 4 m od linii rozgraniczających z terenem o symbolu 1.UK,US oraz z terenem ciągu pieszego o symbolu 18.KDX,
- nieprzekraczalna linia zabudowy w odległości 10 m od linii rozgraniczających z drogą o symbolu 10.KDL1/2,
- nieprzekraczalna linia zabudowy w odległości 6 m od linii rozgraniczających z drogą o symbolu 11.KDD1/2,
- nieprzekraczalna linia zabudowy w odległości 4 m od linii rozgraniczających z terenem ciągu pieszego o symbolu 15.KDX i terenem o symbolu 5.ZI
d) powierzchnia zabudowy: do 50% powierzchni działki budowlanej,
e) powierzchnia biologicznie czynna: minimum 25% powierzchni działki budowlanej,
f) inne wymagania:
- stosowanie stolarki o symetrycznych podziałach,
- zaleca się lokalizację akcentu architektonicznego na terenie o symbolu 3.UC w miejscu wskazanym na rysunku Planu,
- zaleca się wykorzystanie gminnych koncepcji architektonicznych przy sporządzaniu projektów budowlanych,
- przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę projekt budowlany należy uzgodnić z Burmistrzem Pisza.
5) SZCZEGÓLNE WARUNKI ZAGOSPODAROWANIA TERENU:
a) w przypadku lokalizacji parkingu terenowego dla co najmniej 10 pojazdów samochodowych, wprowadzenie zieleni wysokiej w proporcji co najmniej 1 drzewo na 10 miejsc postojowych,
b) zaleca się realizację na terenie o symbolu 3.UC ciągu pieszego, wskazanego symbolicznie na rysunku Planu, łączącego ulicę Targową z planowanym placem wielofunkcyjnym na terenie o symbolu 1.UK,US,
c) zaleca się wprowadzenie szpaleru drzew o funkcji zieleni izolacyjno – krajobrazowej wzdłuż ul. Targowej.
6) ZASADY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ I OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ:
a) obsługa komunikacyjna: w oparciu o drogę o symbolu 11.KDD1/2 (ul. Targową),
b) wymagania parkingowe:
- dla usług gastronomii – nie ustala się;
- dla pozostałej zabudowy – wymagania parkingowe zgodnie z § 12 ust.7,
c) zaopatrzenie w wodę: z sieci wodociągowej,
d) odprowadzanie ścieków sanitarnych: do sieci kanalizacji sanitarnej,
e) odprowadzanie wód opadowych i roztopowych:
- z dachów budynków – na terenie działki,
- z parkingów i nawierzchni utwardzonych - do sieci kanalizacji deszczowej,
f) zaopatrzenie w energię elektryczną: z sieci elektroenergetycznej na podstawie warunków określonych przez zarządcę sieci,
g) zaopatrzenie w ciepło: z istniejącej sieci cieplnej lub lokalnej kotłowni obsługującej wszystkie planowane obiekty na terenie o symbolu 3.UC i odpowiednio na terenie o symbolu 4.UC lub zastosowanie pompy (pomp) ciepła dla poszczególnych obiektów lub w oparciu o inne nieemisyjne lub niskoemisyjne nośniki energii,
h) gospodarka odpadami: zgodnie z przepisami ogólnymi,
i) pozostałe warunki określono w § 13.
7) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU:
a) prowadzona działalność usługowa musi spełniać wymogi obowiązujących przepisów szczególnych w zakresie ochrony środowiska (w tym w zakresie ochrony wód powierzchniowych i podziemnych oraz hałasu);
b) zakres uciążliwości obiektów lub prowadzonej działalności nie może powodować przekroczenia standardów jakości środowiska na sąsiednich terenach, zasięg uciążliwości winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi, winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami,
c) istniejące drzewa wskazane na rysunku Planu przeznaczone są do zachowania; w wypadku niezbędnej wycinki drzew wynikającej z ich złego stanu sanitarnego, ustala się wymóg wprowadzenia nowych nasadzeń drzew o gatunkach zgodnych z miejscowymi warunkami siedliskowymi,
d) pozostałe zasady ochrony zgodnie z § 7 ust.3.
8) USTALENIA DOTYCZĄCE ZAGOSPODAROWANIA OBSZARÓW I OBIEKTÓW PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym narażonych na niebezpieczeństwo powodzi:
- ze względu na bliskie położenie terenu względem rzeki Pisy, posadowienie budynków należy projektować uwzględniając maksymalny poziom piętrzenia jeziora Roś i rzeki Pisy.
9) SZCZEGÓŁOWE ZASADY PODZIAŁU NIERUCHOMOŚCI:
a) dopuszcza się scalanie i podział terenu pod warunkiem objęcia procedurą podziału całego terenu o symbolu 3.UC, za wyjątkiem wydzieleń geodezyjnych dla sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, których można dokonywać niezależnie,
b) minimalna powierzchnia działki budowlanej:
- zabudowa wolno stojąca i bliźniacza: 500 m2,
- zabudowa szeregowa: 250 m2,
c) minimalna szerokość frontu działki (nie dotyczy działek narożnych):
- zabudowa wolno stojąca i bliźniacza: 20 m,
- zabudowa szeregowa: 10 m,
d) kąt położenia granic działek w stosunku do pasa drogowego :75º - 110º (nie dotyczy działek narożnych).
10) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH:
a) zakaz grodzenia nieruchomości od strony terenu o symbolu 1.UK,US,
b) zakaz stosowania ogrodzeń z prefabrykowanych elementów betonowych,
c) pozostałe warunki określono w § 9 ust.2.

4.
KARTA NR 4
5.ZI

1) NUMER TERENU: – 5 2) POWIERZCHNIA: 0,21 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
ZI – teren zieleni izolacyjno - krajobrazowej
A) Dopuszczalne funkcje i obiekty, formy zagospodarowania i urządzenia terenu:
- zieleń wysoka i średnia, o funkcji izolacyjnej i krajobrazowej, urządzona w formie biogrup, wprowadzona w celu oddzielania optycznego, funkcjonalnego, akustycznego i przestrzennego terenów o różnych funkcjach.
B) Ustalenia dodatkowe:
a) w obrębie terenu dopuszcza się:
- lokalizację obiektów małej architektury i budowli związanych z zagospodarowaniem terenu, w tym: lokalizację miejsc wypoczynku, terenowych urządzeń sportu i rekreacji, parkingów do 10 miejsc postojowych, nieutwardzonych ścieżek rowerowych i pieszych zgodnie z przepisami szczególnymi,
- realizację utwardzonej nawierzchni stanowiącej dojazd do terenu o symbolu 1.UK,US.
b) w obrębie terenu wyklucza się: lokalizację zabudowy.
4) ZASADY KSZTAŁTOWANIA ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU: nie ustala się.
5) SZCZEGÓLNE WARUNKI ZAGOSPODAROWANIA TERENU
- dopuszcza się dojazd do terenu o symbolu 1.UK,US przez teren o symbolu 5.ZI.
6) ZASADY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ I OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ:
a) obsługa komunikacyjna w oparciu o drogę o symbolu 11.KDD1/2 (ul. Targowa),
b) obsługa w zakresie infrastruktury technicznej – zgodnie z § 13.
7) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU:
a) istniejące drzewa wskazane na rysunku Planu - do zachowania; w wypadku niezbędnej wycinki drzew wynikającej z ich złego stanu sanitarnego, ustala się wymóg wprowadzenia nowych nasadzeń drzew o gatunkach zgodnych z miejscowymi warunkami siedliskowymi,
b) pozostałe zasady ochrony zgodnie z § 7 ust.3.
8) USTALENIA DOTYCZĄCE ZAGOSPODAROWANIA OBSZARÓW I OBIEKTÓW PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym narażonych na niebezpieczeństwo powodzi: nie ustala się.
9) SZCZEGÓŁOWE ZASADY PODZIAŁU NIERUCHOMOŚCI: nie ustala się.
10) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH:
- zakaz stosowania ogrodzeń z prefabrykowanych elementów betonowych i ogrodzeń pełnych.

5.
KARTA NR 5 6.Ks 7.Ks 8.Ks

1) NUMER TERENU: – 6 2) POWIERZCHNIA: 0,13 ha
7 0,10 ha
8 0,06 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
Ks – teren obsługi komunikacji (parking publiczny)
A) Dopuszczalne funkcje i obiekty, formy zagospodarowania i urządzenia terenu:
a) parking terenowy,
b) obiekty stanowiące tradycyjne wyposażenie ulic, jak: kioski z prasą, ławki, śmietniki, budki telefoniczne, wiaty i przystanki autobusowe, nośniki reklamowe, w tym również na lokalizacjach tymczasowych itp.
c) zieleń towarzysząca.
B) Ustalenia dodatkowe:
a) w obrębie terenu o symbolach 7.Ks i 6.Ks dopuszcza się: lokalizację maksymalnie 1 parterowego budynku związanego z dozorem o powierzchni zabudowy nie większej niż 25 m2 na każdym terenie.
c) w obrębie terenu wyklucza się:
- lokalizację garaży, w tym wielopoziomowych,
- lokalizację budynków gospodarczych, obiektów tymczasowych oraz innych obiektów degradujących walory estetyczne otoczenia.
4) ZASADY KSZTAŁTOWANIA ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU:
a) dopuszczalna wysokość budynków:
- do 5 m, do 1 kondygnacji nadziemnej, bez podpiwniczenia.
b) rodzaj dachu:
- dach dwu lub wielospadowy o kącie nachylenia połaci dachowych 30º – 40º.
c) linie zabudowy:
- lokalizacja zabudowy w odległości nie mniejszej niż 8 m od zewnętrznej krawędzi jezdni ulicy Pionierów (na terenie o symbolu 10.KDL1/2),
- lokalizacja zabudowy w odległości nie mniejszej niż 4 m od linii rozgraniczających z drogą o symbolu 11.KDD1/2 i drogą o symbolu 12.KDD1/1,
- odległość zabudowy od pozostałych granic działki zgodnie z przepisami Prawa budowlanego,
d) powierzchnia zabudowy: na terenie o symbolach 7.Ks i 6.Ks maksymalnie 1 budynek o powierzchni zabudowy do 25 m2 ma każdym terenie,
e) powierzchnia biologicznie czynna: minimum 10% powierzchni terenu objętego inwestycją,
f) inne wymagania:
- przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę projekt budowlany należy uzgodnić z Burmistrzem Pisza.
5) SZCZEGÓLNE WARUNKI ZAGOSPODAROWANIA TERENU:
a) dopuszcza się dojazd do terenu o symbolu 1.UK,US przez teren o symbolu 6.Ks i/lub 7.Ks,
b) na terenie o symbolu 6.Ks zaleca się wprowadzenie szpaleru drzew o funkcji zieleni izolacyjno – krajobrazowej wzdłuż granicy z terenem o symbolu 1.UK,US.
6) ZASADY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ I OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ
a) obsługa komunikacyjna w oparciu o drogi o symbolach 10.KDL1/2 (ul. Pionierów), 11.KDD1/2 (ul. Targowa) i 12.KDD1/1,
b) odprowadzenie wód opadowych i roztopowych do kanalizacji deszczowej, po ich uprzednim podczyszczeniu,
c) wymagania parkingowe: dopuszcza się uwzględnienie miejsc postojowych zlokalizowanych na terenie o symbolu 6.Ks i 7.Ks w bilansie miejsc parkingowych dla terenu o symbolu1.UK,US,
d) pozostałe warunki określono w § 13.
7) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU: nie ustala się.
8) USTALENIA DOTYCZĄCE ZAGOSPODAROWANIA OBSZARÓW I OBIEKTÓW PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym narażonych na niebezpieczeństwo powodzi: nie ustala się.
9) SZCZEGÓŁOWE ZASADY PODZIAŁU NIERUCHOMOŚCI: nie ustala się.
10) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH: nie ustala się.
6.
KARTA NR 6 9.K

1) NUMER TERENU: – 9 2) POWIERZCHNIA: 0,00 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
K – urządzenia kanalizacji sanitarnej (przepompownia)
4) ZASADY KSZTAŁTOWANIA ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU: nie ustala się.
5) SZCZEGÓLNE WARUNKI ZAGOSPODAROWANIA TERENU
- lokalizacja i wielkość terenu mogą być zmienione w uzgodnieniu z instytucją eksploatującą urządzenia kanalizacyjne; w przypadku likwidacji urządzenia kanalizacji lub przeniesienia go w inne miejsce teren o symbolu 9.K należy włączyć do terenu o symbolu 3.UC, wówczas teren o symbolu 9.K podlega ustaleniom obowiązującym dla terenu o symbolu 3.UC.
6) ZASADY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ I OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ
a) obsługa komunikacyjna w oparciu o drogę o symbolu 11.KDD1/2 (ul. Targowa),
b) wymagania parkingowe: nie ustala się,
c) pozostałe warunki określono w § 13 ust.2.
7) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU: nie ustala się.
8) USTALENIA DOTYCZĄCE ZAGOSPODAROWANIA OBSZARÓW I OBIEKTÓW PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym narażonych na niebezpieczeństwo powodzi: nie ustala się.
9) SZCZEGÓŁOWE ZASADY PODZIAŁU NIERUCHOMOŚCI: nie ustala się.
10) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH: nie ustala się.

§ 17
Ustalenia szczegółowe planu dla poszczególnych terenów komunikacji samochodowej wydzielonych liniami rozgraniczającymi są następujące:
1.
KARTA TERENU DLA DRÓG I ULIC NR 1 10.KDL1/2

1) NUMER TERENU: – 6 2) POWIERZCHNIA: 0,27 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
KDL 1/2 - teren drogi publicznej – lokalnej (odcinek ulicy Pionierów)
4) PARAMETRY I WYPOSAŻENIE:
a) szerokość w liniach rozgraniczających - zgodnie z rysunkiem Planu,
b) przekrój – jedna jezdnia, minimum dwa pasy ruchu; szerokość jezdni minimum 6 m,
c) dostępność do terenów przyległych: w przypadku braku innej możliwości, dopuszcza się lokalizację bezpośrednich zjazdów do indywidualnych posesji zlokalizowanych na terenie o symbolu 2.UC w uzgodnieniu z zarządcą drogi,
d) wyposażenie: minimum jednostronny chodnik o minimalnej szerokości 2 m oraz dwukierunkowa ścieżka rowerowa o minimalnej szerokości 2 m,
e) w pasie drogowym dopuszcza się lokalizację zatok autobusowych komunikacji miejskiej, lokalizację zatok autobusowych należy uzgodnić z zarządcą drogi,
f) nie dopuszcza się lokalizacji zatok postojowych, zatoki postojowe poza pasem drogowym ulicy Pionierów,
g) nie dopuszcza się parkowania przykrawężnikowego.
5) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH:
a) mała architektura – dopuszcza się,
b) nośniki reklamowe – zakaz lokalizacji;
c) tymczasowe obiekty usługowo – handlowe – zakaz lokalizacji (nie dotyczy sezonowych i okolicznościowych straganów),
d) urządzenia techniczne w pasie drogowym - dopuszcza się,
e) zieleń – dopuszcza się.
6) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU: odprowadzenie wód opadowych do kanalizacji deszczowej - zgodnie z przepisami odrębnymi.
7) WYMOGI PRZEPISÓW ODRĘBNYCH: nie ustala się.
8) INNE ZAPISY:
a) zjazdy z drogi powiatowej (terenu o symbolu 10.KDL 1/2) należy projektować z zachowaniem warunków określonych w odpowiednich przepisach dotyczących dróg publicznych i warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie,
b) włączenie drogi lokalnej i dojazdowej do drogi powiatowej należy uzgodnić z zarządcą drogi.

2.
KARTA TERENU DLA DRÓG I ULIC NR 2 11.KDD1/2

1) NUMER TERENU: – 11 (ul. Targowa) 2) POWIERZCHNIA: 0,42 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
KDD 1/2 - teren drogi publicznej – dojazdowej
(przebieg ulicy po istniejącej trasie wraz z częściową zmianą przebiegu na odcinku włączenia do ulicy Pionierów)
4) PARAMETRY I WYPOSAŻENIE:
a) szerokość w liniach rozgraniczających: minimum 12 m,
b) przekrój – jedna jezdnia, minimum dwa pasy ruchu; szerokość jezdni minimum 5 m,
c) dostępność do terenów przyległych: dopuszcza się lokalizację bezpośrednich zjazdów do indywidualnych posesji bez ograniczeń, w uzgodnieniu z zarządcą drogi,
d) wyposażenie: obustronny chodnik o szerokości minimum 2,0 m, dopuszcza się realizację ścieżki rowerowej,
e) w pasie drogowym nie dopuszcza się lokalizacji zatok autobusowych komunikacji miejskiej,
f) dopuszcza się lokalizację zatok postojowych i parkowanie przykrawężnikowe.
5) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH:
a) mała architektura – dopuszcza się,
b) nośniki reklamowe – dopuszcza się,
c) tymczasowe obiekty usługowo – handlowe – zakaz lokalizacji;
d) urządzenia techniczne w pasie drogowym - dopuszcza się,
e) zieleń – dopuszcza się,
f) pozostałe ustalenia zgodnie z § 9 ust.2.
6) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU: odprowadzenie wód opadowych do kanalizacji deszczowej - zgodnie z przepisami odrębnymi.
7) WYMOGI PRZEPISÓW ODRĘBNYCH: teren o symbolu 11.KDD1/2 od północy przylega do terenów kolei - zagospodarowanie terenu powinno uwzględniać przepisy ustawy o transporcie kolejowym.
8) INNE ZAPISY: włączenie drogi dojazdowej do drogi powiatowej należy uzgodnić z zarządcą drogi.

3.
KARTA TERENU DLA DRÓG I ULIC NR 3 12.KDD1/1

1) NUMER TERENU: – 12 2) POWIERZCHNIA: 0,13 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
KDD 1/1 - teren drogi publicznej – dojazdowej jednokierunkowej
(kierunek ruchu: z ul. Pionierów w stronę ulicy Targowej)
4) PARAMETRY I WYPOSAŻENIE:
a) szerokość w liniach rozgraniczających: minimum 7,5 m,
b) przekrój – jedna jezdnia, minimum jeden pas ruchu; szerokość jezdni minimum 3 m,
c) dostępność do terenów przyległych: dopuszcza się lokalizację bezpośrednich zjazdów do indywidualnych posesji bez ograniczeń w uzgodnieniu z zarządcą drogi,
d) wyposażenie: minimum jednostronny chodnik o szerokości minimum 2,0 m, dopuszcza się realizację ścieżki rowerowej,
e) w pasie drogowym nie dopuszcza się lokalizacji zatok autobusowych komunikacji miejskiej,
f) dopuszcza się lokalizację zatok postojowych i parkowanie przykrawężnikowe.
5) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH:
a) mała architektura – dopuszcza się,
b) nośniki reklamowe – dopuszcza się,
c) tymczasowe obiekty usługowo – handlowe – zakaz lokalizacji;
d) urządzenia techniczne w pasie drogowym - dopuszcza się,
e) zieleń – dopuszcza się,
f) pozostałe ustalenia zgodnie z § 9 ust.2.
6) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU: odprowadzenie wód opadowych do kanalizacji deszczowej - zgodnie z przepisami odrębnymi.
7) WYMOGI PRZEPISÓW ODRĘBNYCH: teren o symbolu 12.KDD1/1 od północy przylega do terenów kolei - zagospodarowanie terenu powinno uwzględniać przepisy ustawy o transporcie kolejowym
8) INNE ZAPISY:
a) wskazana przebudowa istniejącego drzewostanu topolowego,
b) włączenie drogi dojazdowej do drogi powiatowej należy uzgodnić z zarządcą drogi.

4.
KARTA TERENU DLA DRÓG I ULIC NR 4 14.KDW

1) NUMER TERENU: – 14 2) POWIERZCHNIA: 0,03 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
KDW - teren drogi wewnętrznej (o przeznaczeniu odpowiadającemu ciągom pieszo – jezdnym)
4) PARAMETRY I WYPOSAŻENIE:
a) minimalna szerokość w liniach rozgraniczających – zgodnie z rysunkiem Planu,
b) przekrój – jedna jezdnia lub przekrój drogi bez wydzielonej odrębnie jezdni i chodnika,
c) dostępność do terenów przyległych: bez ograniczeń, w uzgodnieniu z zarządcą drogi,
d) dopuszcza się parkowanie przykrawężnikowe w pasie drogowym.
5) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH:
a) mała architektura – dopuszcza się,
b) nośniki reklamowe – dopuszcza się,
c) tymczasowe obiekty usługowo – handlowe – zakaz lokalizacji;
d) urządzenia techniczne w pasie drogowym - dopuszcza się,
e) zieleń – dopuszcza się.
f) pozostałe ustalenia zgodnie z § 9 ust.2.
6) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU: odprowadzenie wód opadowych powierzchniowo o gruntu lub do kanalizacji deszczowej - zgodnie z przepisami odrębnymi.
7) WYMOGI PRZEPISÓW ODRĘBNYCH: nie ustala się.
8) INNE ZAPISY: nie ustala się.

5.
KARTA TERENU DLA DRÓG I ULIC NR 5 13.KDX 14.KDX 15.KDX
17.KDX 18.KDX

1) NUMER TERENU: – 13 2) POWIERZCHNIA: 0,03 ha
15 0,01 ha
16 0,01 ha
17 0,01 ha
18 0,01 ha
3) PRZEZNACZENIE TERENU:
KDX - teren publicznego ciągu pieszego
4) PARAMETRY I WYPOSAŻENIE:
a) szerokość w liniach rozgraniczających:
- dla terenu o symbolu13.KDX – zgodnie z rysunkiem Planu,
- dla terenu o symbolu 15.KDX, 16.KDX, 17.KDX, 18.KDX – minimum 5 m,
b) przekrój – nie ustala się,
c) dostępność do terenów przyległych: w przypadku braku innej możliwości, dopuszcza się wyjątkowo bezpośrednią obsługę zabudowy z ciągu pieszego, za wyjątkiem ciągów pieszych oznaczonych symbolami 15.KDX i 16.KDX, z których nie dopuszcza się obsługi komunikacyjnej terenów przyległych.
5) USTALENIA DOTYCZĄCE WYMAGAŃ KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH:
a) mała architektura – dopuszcza się,
b) nośniki reklamowe – zakaz lokalizacji,
c) tymczasowe obiekty usługowo – handlowe – zakaz lokalizacji;
d) urządzenia techniczne w pasie drogowym - dopuszcza się,
e) zieleń – dopuszcza się,
f) pozostałe ustalenia zgodnie z § 9 ust.2.
6) ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA, PRZYRODY I KRAJOBRAZU: odprowadzenie wód opadowych powierzchniowo o gruntu lub do kanalizacji deszczowej - zgodnie z przepisami odrębnymi.
7) WYMOGI PRZEPISÓW ODRĘBNYCH: teren o symbolu 13.KDX od północy przylega do terenów kolei - zagospodarowanie terenu powinno uwzględniać przepisy ustawy o transporcie kolejowym
8) INNE ZAPISY: nie ustala się.

ROZDZIAŁ IV
USTALENIA KOŃCOWE
§ 18
Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Burmistrzowi Pisza.
§ 19
Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko - Mazurskiego.



Przewodniczący Rady

Stanisław Olender










Załącznik nr 2
do uchwały Nr XXVI/295/08
Rady Miejskiej w Piszu
z dnia 29 sierpnia 2008 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru centrum kulturalno – rozrywkowego z placem wielofunkcyjnym


ROZSTRZYGNIĘCIE W SPRAWIE ROZPATRZENIA UWAG DO PROJEKTU PLANU
Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz. 717, z 2004r Nr 6 poz.41, Nr 141 poz.1492, z 2005 r. Nr 113, poz. 954, Nr 130, poz. 1087, z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 225, poz. 1635, z 2007r. Nr 127 poz. 880) Rada Miejska w Piszu rozstrzyga, co następuje:
W okresie wyłożenia do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru centrum kulturalno – rozrywkowego z placem wielofunkcyjnym w dniach od 19 maja 2008 r. do 09 czerwca 2008 r. oraz w terminie 14 dni od dnia zakończenia okresu wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu tj. do 23 czerwca 2008 r. do projektu planu nie wpłynęły uwagi w trybie art. 17 pkt 11 i art. 18 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.




Przewodniczący Rady

Stanisław Olender











Załącznik nr 3
do uchwały Nr XXVI/295/08
Rady Miejskiej w Piszu
z dnia 29 sierpnia 2008 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru centrum kulturalno – rozrywkowego z placem wielofunkcyjnym


ROZSTRZYGNIĘCIE O SPOSOBIE REALIZACJI, ZAPISANYCH W MIEJSCOWYM PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO INWESTYCJI Z ZAKRESU INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ, KTÓRE NALEŻĄ DO ZADAŃ WŁASNYCH GMINY, ORAZ ZASADACH ICH FINANSOWANIA.
Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz. 717, z 2004r Nr 6 poz.41, Nr 141 poz.1492, z 2005 r. Nr 113, poz. 954, Nr 130, poz. 1087, z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 225, poz. 1635, z 2007r. Nr 127 poz. 880) art.7 ust.1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591, z 2002 r. Nr 23, poz.220, Nr 62, poz.558, Nr 113, poz.984, Nr 153, poz.1271, Nr 214, poz.1806, z 2003 r. Nr 80, poz.717 i Nr 162, poz.1568 oraz z 2004 r. Nr 102, poz.1055, Nr 116, poz.1203, Nr 167, poz.1759 z 2005 r. Nr 172 poz. 1441, Nr 175 poz. 1457; z 2006 r. Nr 17, poz.128,Nr 181, poz.1337, z 2007r Nr 48 poz.327, Nr 138 poz. 974, Nr 173 poz. 1218) i art.167 ust.2 pkt 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 roku o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104, z 2005r. Nr 169, poz. 1420, z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 104, poz. 708, Nr 170, poz. 1217 i 1218, Nr 187, poz.1381, Nr 249, poz.1832, z 2007 r. Nr 82, poz. 560, Nr 88, poz.587, Nr 115, poz. 791, Nr 140, poz. 984) Rada Miejska w Piszu rozstrzyga, co następuje:

§ 1
1. Do inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej służących zaspokajaniu zbiorowych potrzeb mieszkańców zalicza się inwestycje wymienione w art.7 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591 z późniejszymi zmianami).
2. Inwestycje z zakresu infrastruktury technicznej zaliczane do zadań własnych gminy, zapisane w niniejszym planie obejmują:
a) realizację odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Pionierów o długości około 150 mb,
b) realizację sieci kanalizacji deszczowej o łącznej długości około 510 mb,
c) budowę dróg gminnych oraz ich oświetlenie na terenach oznaczonych symbolami:
 11.KDD1/2 (odcinek ul. Targowej) – odcinek ulicy klasy dojazdowej o długości 120 mb, budowa jezdni o dwóch pasach ruchu o minimalnej szerokości 5 m oraz obustronnego chodnika o minimalnej szerokości 2 m,
 12.KDD1/1 - ulica klasy dojazdowej o długości 160 mb, budowa jezdni o jednym pasie ruchu o minimalnej szerokości 3 m oraz jednostronnego chodnika o minimalnej szerokości 2 m,
d) budowę publicznych ciągów pieszych oraz ich oświetlenie na terenach oznaczonych symbolami:
 13.KDX o powierzchni około 287 m2,
 15.KDX o długości 25 mb, o minimalnej szerokości 5 m,
 16.KDX o długości 24 mb, o minimalnej szerokości 5 m,
 17.KDX o długości 17,5 mb, o minimalnej szerokości 5 m,
 18.KDX o długości 17,5 mb, o minimalnej szerokości 5 m,
e) budowę publicznych parkingów oraz ich oświetlenie na terenach oznaczonych symbolami: 6.Ks, 7.Ks, 8.Ks o łącznej powierzchni 2900 m2.
3. Pozostałe zadania własne gminy z zakresu infrastruktury technicznej, określone w art.7 ust.1 ustawy o samorządzie gminnym, jak:
• zaopatrzenie w energię elektryczną,
• zaopatrzenie w energię cieplną,
• zaopatrzenie w gaz,
podlegają dodatkowo regulacjom ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006r. Nr 89 poz. 625 z późn. zm.). Zaopatrzenie w te media realizują przedsiębiorstwa energetyczne. Inwestycje te nie są finansowane z udziałem środków z budżetu Gminy. Wskazane w ustawie Prawo energetyczne zadania własne gminy, finansowane z budżetu Gminy, obejmują wykonanie oświetlenia tych dróg, których gmina jest zarządcą.
§ 2
Inwestycje wymienione w §1 ust.2 należy realizować zgodnie z przepisami techniczno – budowlanymi i aktualną wiedzą techniczną w okresie realizacji, w sposób nie naruszający ustaleń Planu.
§ 3
Finansowanie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy, ujętych w Planie, podlega przepisom ustawy z dnia 30 czerwca 2005r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104 z późniejszymi zmianami) oraz przepisom ustawy z dnia 13 listopada 2003r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz.U.2008r. Nr 88, poz.539), przy czym:
1) przychody i wydatki (w tym nazwę zadań inwestycyjnych i źródła ich finansowania w okresie wieloletnim) ustalane są przez Radę Miejską w Piszu w uchwale budżetowej.
2) źródłem finansowania inwestycji gminnych są w całości lub w części budżet Gminy Pisz źródła zewnętrzne (np.: fundusze strukturalne Unii Europejskiej, dotacje z budżetu państwa, Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej itp.), porozumienia publiczno – prywatne,
3) mogą zostać pobrane zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami oraz ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym opłaty adiacenckie i opłaty planistyczne.



Przewodniczący Rady

Stanisław Olender


















































Załącznik nr 4
do uchwały Nr XXVI/295/08
Rady Miejskiej w Piszu
z dnia 29 sierpnia 2008 r.


w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru centrum kulturalno – rozrywkowego z placem wielofunkcyjnym



Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717, z 2004 r. Nr 6, poz. 41 i Nr 141, poz. 1492, z 2005r. Nr 113, poz. 954, Nr 130, poz. 1087, z 2006r. Nr 45, poz. 319 i Nr 225, poz. 1635, z 2007r. Nr 127, poz.880) stwierdza się zgodność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru centrum kulturalno – rozrywkowego z placem wielofunkcyjnym z ustaleniami zawartymi w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Pisz przyjętym Uchwałą Nr XXI/183/2000 Rady Miejskiej w Piszu z dnia 2 czerwca 2000r. w sprawie zatwierdzenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Pisz zmienionym Uchwałą Nr XXX/361/04 Rady Miejskiej w Piszu z dnia 29 grudnia 2004r. w sprawie przyjęcia zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Pisz, w części terenu ujęcia miejskiego i stacji uzdatniania wody w Piszu przy ul. Gdańskiej, Uchwałą Nr L /626 /06 Rady Miejskiej w Piszu z dnia 15 września 2006r. w sprawie zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Pisz w części wsi Zdory nad jeziorem Seksty, Uchwałą Nr V/30/07 Rady Miejskiej w Piszu z dnia 26 stycznia 2007 r., w sprawie zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Pisz w części miasta Pisz dotyczącej nowej przeprawy mostowej oraz Uchwałą Nr XV/125/07 Rady Miejskiej w Piszu z dnia 21 września 2007r., w sprawie zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Pisz w obrębach wsi Karwik, Wiartel i Snopki oraz w obrębie miasta Pisz II.






Przewodniczący Rady

Stanisław Olender


Data dodania:
Data upublicznienia: środa, 3 wrz 2008 15:28
Opublikował(a): Ewa Szymańska
Zaakceptował(a): Ewa Szymańska
Artykuł był czytany: 1833 razy