BIP Urzędu Miejskiego w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

„Odświeżamy nasze miasta TOB3CIT”.

W związku z niepokojącą sytuacją epidemiologiczną dotyczącą palenia tytoniu w Polsce od 1 października 2011 r. Główny Inspektorat Sanitarny zainicjował realizację ogólnopolskiego projektu „Odświeżamy nasze miasta TOB3CIT”. Projekt realizowany będzie do 30 września 2013 r., a wszystkie podjęte działania finansowane będą przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami, we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc.

Celem projektu jest ochrona zdrowia mieszkańców Polski przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego.

W ramach projektu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piszu, Urzędy Miast i Gmin w Rucianem - Nidzie i Orzyszu, Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji w Piszu oraz Straż Miejska w Piszu zawiązały lokalną koalicję na rzecz środowiska wolnego od dymu tytoniowego.

W trakcie trwania projektu funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r. Nr 10, poz. 55 z późn. zm.).

Przypominamy, że to już rok od wprowadzenia zakazu palenia w miejscach publicznych. Zakaz palenia bezwzględnie obowiązuje m.in.: w przychodniach i szpitalach, przedszkolach, szkołach oraz w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci, w kinach, teatrach, domach kultury, w pomieszczeniach obiektów sportowych, na przystankach komunikacji publicznej.

Za palenie w strefie oznaczonej zakazem grozi kara grzywny do 500 złotych. Jeśli ktoś łamie zakaz palenia, zwróć jego uwagę na znak zakazu i poproś o zaprzestanie. Uświadom mu, że paląc w miejscu gdzie jest to zakazane łamie prawo.


Zachęcamy do odwiedzania strony:

www.oswiata.sanepid.olsztyn.pl
Data powstania: czwartek, 5 sty 2012 13:01
Data opublikowania: czwartek, 5 sty 2012 15:50
Data przejścia do archiwum: czwartek, 6 sie 2015 08:53
Opublikował(a): Kazimierz Podsiad
Zaakceptował(a): Tomasz Olszewski
Artykuł był czytany: 2003 razy